code-laboratory.com jest blogiem poświęconym w całości programowaniu oraz technologiom internetowym. Znajdziesz tutaj kod, gotowy do wykorzystania w twoich projektach.

Gra matematyczna jako gadżet do iGoogle

Napisane: Grudzień 9th, 2009 | Kategoria: google | Tagi: | 5 Comments »

Fajnym sposobem na uatrakcyjnienie strony startowej przeglądarki jest stworzenie strony iGoogle. Jest to strona, którą każdy może spersonalizować według własnych upodobań dodając różne gadżety. Postanowiłem bliżej przyjrzeć się tworzeniu gadżetów. Okazało się to być bardzo prostym zadaniem. Wystarczy napisać „normalnie” kod HTML, JavaScript, CSS, a później dodać kilka znaczników XML i gadżet gotowy. Napisałem grę opartą o te technologie.

LabMathGame

LabMathGame jest grą o bardzo prostych zasadach. Polega na zliczaniu sumy wyświetlanych cyfr i wpisaniu tej sumy do pola tekstowego. Prawda, że łatwe? ;-) Największą trudnością jest goniący nas czas. Na początku gry można ustawić trudność – co ile sekund ma się pojawiać kolejna liczba czyli ile będziemy mieli czasu na dodanie tej liczby do pozostałych. Na chwilę obecną dostępne są: 1s, 1.5s, 2s, gdzie 1s jest najtrudniejsze (trzeba szybciej liczyć), a 2s jest najłatwiejsze (mamy więcej czasu na liczenie).

Po pojawieniu się ostatniej liczby mamy 5 sekund na wpisanie wyniku do pola tekstowego i naciśnięcie entera. Sympatyczny pan poinformuje nas czy właściwie policzyliśmy. Jeśli tak to mamy przepustkę do kolejnej rundy. Jeśli nie to rundę trzeba powtarzać.

Podsumowanie

Gry logiczne poprawiają refleks, wyobraźnię i uczą koncentracji. Podobno nieużywany organ obumiera więc warto czasem poćwiczyć swój umysł ;-) Zapraszam do gry. W komentarzach zostawiajcie swoje rekordy. Jest to moja pierwsza gra. Kod źródłowy pokażę w najbliżsyzm czasie.

Dodaj do iGoogle


5 komentarze na “Gra matematyczna jako gadżet do iGoogle”

 1. 1 marcinero napisał(a) 12:13, Grudzień 12th, 2009:

  Moj rekord to narazie 5 level :)

 2. 2 Nick (wymagane) napisał(a) 19:39, Luty 2nd, 2010:

  działa na firefoxie, ale na IE niestety nie

  pozdrawiam

 3. 3 Amy napisał(a) 4:28, Czerwiec 5th, 2010:

  działa na firefoxie, ale na IE niestety nie

  pozdrawiam

 4. 4 rariourrild napisał(a) 1:55, Październik 30th, 2011:

  i love code-laboratory.com

 5. 5 cheap web design napisał(a) 16:39, Kwiecień 9th, 2012:

  Great blog, bookmarked your website hoping to see much more!

Zostaw komentarz

 • Anti-Spam Quiz: